Otuz yılı aşkın süredir devam eden yakın dostluğumuzun yanı sıra yıllar içinde eğitim alanında sürdürdüğümüz profesyonel ve gönüllü çalışmaların deneyimi ile kendi danışmanlık merkezimizi kurmaya karar verdik.

21. yüzyılda dünya vatandaşı olarak yetişen gençlerimizi uluslararası eğitim olanaklarıyla buluşturmak ve onları hayallerine taşıyacak eşsiz yolculuklarına eşlik etmek istiyoruz.

Ebru Fergan

Yurt dışında okumak hep hayalimdi!

16 yaşında kazandığım burs ile Kanada’da liseyi bitirdim. Büyük keyifle hatırladığım lise yıllarımda IB (International Baccalaureate)’nin akademik programı gereği entelektüel yaklaşımları dikkate alarak felsefe, tarih, matematik, sanat gibi tüm alanları derinlemesine okurken, yanı sıra sunulan sayısız sosyal etkinliklerden de yararlanmanın ayrıcalığını yaşadım.  Okyanusta deniz aslanları ile birlikte dalmayı ilk kez orada öğrendim 🙂 Uluslararası bakış açısıyla yoğrulurken ikinci bursumu da London School of Economics (LSE) kazandım ve üniversite eğitimimi de Londra’da tamamladım.

Türkiye’ye dönünce seçkin kurumsal firmalarda edindiğim iş hayatı deneyimlerimden sonra büyüyen ailemiz için profesyonel çalışmalarıma ara verdim. Yine de benim gibi yurt dışında eğitim olanaklarından faydalanmak isteyen gençlere destek olmak istediğim için bu doğrultuda hizmet veren bir sosyal sorumluluk derneğinin kurucu üyesi ve başkanı olarak yıllardır çalışmalarımı gönüllü olarak sürdürmekteyim. Bu süreçte onlarca öğrencinin dünyaya açılmasına aracılık etmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Sualtı dalgıçlığının yanısıra uçan trapez merakımla birlikte tutkulu çini sanatçısı olarak da kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Evli ve iki çocuk annesiyim.

Canan Elif Bayraktaroğlu

Sınırsız eğitim şart!

Almanya doğumlu olarak ortaokulu Almanya’da tamamladıktan sonra eğitim hayatıma Türkiye’de devam ettim. İki ülke arasındaki eğitim farklılıkları ise öğrencilik yıllarımdan itibaren hep ilgi ve eleştiri hedeflerimin arasında yer aldı. İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünü okurken, turizm sektöründe iş hayatına başladım ve Almanya, Avusturya, Amerika gibi ülkelerle devam eden 12 yıllık uluslararası çalışma deneyimini kazandım.

2002 yılında ise gönlümdeki eğitim alanına geçiş yapmaya karar vererek özel bir eğitim kurumunda Almanca öğretmeni olarak okul hayatına başladım. Öğretmenlikle başlayan profesyonel okul hayatıma, seçkin eğitim kurumlarında ortaokul müdür yardımcısı, lise müdür yardımcısı ve ilkokul müdürü olarak idari pozisyonlarda devam ettim. Eğitim alanındaki saha deneyimlerimin yanı sıra Maltepe Üniversitesi Felsefe alanında yüksek lisansımı tamamladım.

Profesyonel çalışmalarımın dışında, yurt dışında eğitim olanaklarından faydalanmak isteyen gençlere destek olmak üzere hizmet veren bir sosyal sorumluluk derneğinin kurucu üyesi olarak gönüllü aracılık çalışmalarımı da yıllardır mutlulukla sürdürmekteyim.

Eğitim konusunun yanı sıra yelken yapmak başta olmak üzere yüzme, yürüyüş, bahçecilik gibi doğaya yakınlaştıran her türlü etkinlik özel ilgi alanımdadır.

Evli ve bir çocuk annesiyim.